Jak sfinansować zakup nieruchomości z minimalnym lub zerowym wkładem własnym ?

Od 2016 r. banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego wymagają od klientów 15 proc. wkładu własnego wartości nieruchomości. W związku z tym przy wysokiej pożyczce może on wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla niektórych taka kwota może okazać się nieosiągalna. Co zrobić w takiej sytuacji i jak sfinansować kupno nieruchomości w Bielsku z zerowym lub minimalnym wkładem własnym? Istnieje kilka możliwości.


Zanim kupisz nieruchomość. Bezpieczny zakup z rynku wtórnego (sprawdzanie ksiąg wieczystych, meldunków itp.

Zamierzasz kupić nieruchomość z rynku wtórnego? W takim razie powinieneś postępować rozważnie i zanim dobijesz targu z właścicielem, sprawdzić kilka istotnych kwestii. Dzięki temu unikniesz mnóstwa niepotrzebnych problemów. O tym, na co należy zwrócić uwagę, dowiesz się z dalszej części artykułu.


Nieruchomości w Bielsku-Białej – potencjał inwestycyjny!

Bielsko-Biała to miasto o ogromnym potencjalne inwestycyjnym. Jego prężny rozwój sprawia, że warunki życia wyraźnie się poprawiają, a stopa bezrobocia spada. To z kolei powoduje, że zarówno przedsiębiorców zainteresowanych kupnem gruntów pod budowę osiedli czy zakładów pracy, jak i osób chcących mieszkać w nim na stałe ciągle przybywa. Z jakich względów warto kupować nieruchomości w tym mieście ?


Zakup nieruchomości za pośrednictwem agencji nieruchomości krok po kroku

Postanowiłeś kupić nieruchomość, ale wizja przeglądania dziesiątek ofert, umawiania się na spotkania ze sprzedawcami i analizowania stosu dokumentów nie jawi ci się zbyt zachęcająco? W takim razie skorzystaj z pomocy agencji nieruchomości! To świetna opcja, dzięki której zaoszczędzisz mnóstwo czasu, sporo nerwów i unikniesz mniej lub bardziej spodziewanych problemów. Jak podjąć współpracę z pośrednikiem i jak wygląda jej przebieg?


Sprzedaż nieruchomości krok po kroku: działka, lokal, dom

Sprzedaż nieruchomości z pomocą pośrednika to świetne rozwiązanie. Współpracując z agencją zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na szukanie kupca, szybciej dotrzesz do potencjalnych klientów i zyskasz profesjonalne wsparcie. Jak przebiega cały proces? Już wyjaśniamy!


Wynajem nieruchomości krok po kroku: lokal i dom

Rynek nieruchomości obfituje w ogrom mieszkań i domów na wynajem. Niestety z gąszczu ofert trudno wyselekcjonować tę najlepszą. Z racji tego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik, dzięki któremu znajdziesz wymarzone mieszkanie i zawrzesz umowę na korzystnych dla ciebie warunkach.